Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   mnich_Ekologii   Podążaj za marzeniem - Walt Disney World
2

Podążaj za marzeniem - Walt Disney World

Z okazji Dnia Dziecka powstal ten wpis, a przy okazji - to moje zadanie domowe z angielskiego.

W listopadzie 2009 byłem na Florydzie w USA w Walt Disney World, leżącym nad jeziorem Buena Vista koło Orlando. Było tam wszystko co Disney stworzył w filmach i kreskówkach. Tym czasem, tydzień temu dostałem zadanie domowe z angielskiego - miałem opisać życie i historię sukcesu Walta Disneya. Oryginalne zadanie w j. angielskim tutaj>>, a po polsku - patrz dalej.

Walt Disney World

Tłumaczenie po polsku:

....... Walter Elias „Walt” Disney urodził się 5 grudnia 1901 w Chicago w stanie Illinois. Już w młodości lubił rysować przyrodę i zwierzęta a szkice sprzedawał sąsiadom. W szkole średniej uczył się sztuki i fotografiki.
Podczas I wojny światowej miał szesnaście lat i chciał pomagać. Wstąpił do Czerwonego Krzyża i został wysłany do Francji. Tam cały ambulans pokrył swoimi rysunkami. Czytał wiele książek o animowaniu obrazów i uczył się jak pracują animatorzy.
....... W 1922 roku w Kansan Założył własną firmę „Laugh-O-gram films” i nakręcił film pt „Czerwony kapturek” i „Alicja w krainie czarów” – której nie skończył. W 1923r. Walt Disney wraz z bratem stworzył The Walt Disney Company - obecnie największą korporację medialną świata i zbudował pierwsze studio animacyjne pod nazwą „Disney Brothers Cartoon Studio”.
Pięć lat później stworzył Myszkę Miki. Postać ta zadebiutowała w 1928 roku na ekranie w filmie „Parowiec Willie” i stała się bardzo popularna. W 1931 roku Walt Disney uzyskał honorowego Oscara za stworzenie postaci „Myszki Miki”. Następnymi postaciami stworzonymi przez samego Walta Disneya były „Kaczor Donald” i „pies Pluto”. Kaczor Donald w 1934r. zadebiutował w filmie „Mała mądra kurka”.
....... W 1938 Walt Disney uzyskał kolejnego honorowego Oscara za osiągnięcia przy tworzeniu filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W 1941 otrzymał honorowego Oscara za realizację pełnometrażowego filmu animowanego „Fantazja”. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek.
....... Walt Disney otrzymał łącznie 26 nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej (w tym 4 honorowe) oraz 46 nominacji, przodując tym samym we wszystkich hollywoodzkich zestawieniach zwycięzców tych najbardziej prestiżowych nagród filmowych świata.
....... W 1955 roku niedaleko Anaheim w stanie Kalifornia stworzył pierwszy park rozrywkowy na świecie i nazwał go Disneyland. Był wizjonerem i marzył o stworzeniu kolejnych parków rozrywki. W 1966 roku nagle zmarł na raka w Los Angeles, ale jego wizje i marzenia nawet po śmierci zostały zrealizowane.
Był wielkim marzycielem i wizjonerem – nawet po śmierci jego marzenia się spełniły. W 1971 roku powstał kolejny Walt Disney World w Lake Buena Vista w stanie Floryda w USA. Podobne obiekty znajdują się w Paryżu i Tokio. Trwa też budowa parku na Cyprze i w Szanghaju – otwarcie parku w 2016 roku.
....... Walt Disney twierdził, że „wszystkie nasze marzenia spełniają się, jeśli mamy odwagę za nimi podążać”. Znaczy to, że aby coś stworzyć trzeba mieć marzenia, wizję, myśleć o tym i pracować nad swoimi pomysłami. Był wielkim animatorem i artystą, który na swoje sukcesy ciężko pracował przez całe życie. Pozostawił nam cenną myśl:
„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.
Ja w to wierzę.
Michał

.
.
DOŁĄCZ DO SYMPATYKÓW BLOGA O PODRÓŻACH

(kliknij w ramkę, przenieś się na FB i dodaj do ulubionych)
Ten wpis czytano 4162 razy.
Każdy dorosły powinien miec w sobie odrobinyę z dziecka i umieć się cieszyć chwilą zapominając o troskach dnia codziennego. Byłoby mniej stresów, nerwów i depresji... a tak faktycznie to ponoć też są takie terapie poprzez zabawę.
taniec - Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 17:24
Jasne – szczególnie Kaczor Donald i Myszka Miki. Były takie gumy do życia z bohaterami tych bajek – oj ciężko było je kupić, ale smakowały, mniaaaam… :)
Renata Zarzycka - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:56