Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   mnich_Ekologii   Być sobą - co to oznacza?
34

Być sobą - co to oznacza?

Być sobą - co to oznacza?


Jestem sobą, bo lubię śpiewać, podróżować i kocham życie. Lubię się uśmiechać - życie jest zbyt krótkie, aby się smucić.

Świadomie tworzę swoje życie i wiem czego pragnę, jakie mam marzenia. Odczuwam miłość rodziny, radość i obfitość świata.

Dostrzegam piękno wokół siebie, kocham zwierzęta, przyrodę i cały świat. Dzielę się swoimi przygodami z podróży, moją wiedzą i doświadczeniami o ludziach i zwierzętach z innymi.

Ciąglę się uczę i rozwijam, chcę odnosić sukcesy. Dlatego żyję z pasją, mam plany i wyznaczone cele, bo życie bez celu jest życiem bez planowania.

Wielki Kanion USA

Cieszę się każdym dniem i jestem wdzięczny Bogu za to, że jestem sobą.

Moim zdaniem właśnie to znaczy "być sobą".

====

A ty jak uważasz, co dla Ciebie oznacza sformułowanie: "być sobą"?

Pozdrawiam
Michał Zarzycki
http://www.michalzarzycki.pl/

P.S.
We wrześniu 2010 z języka polskiego dostałem do napisania takie oto zadanie jak wyżej.

Inne ciekawe wpisy na Blogu - zobacz spis >>

Moje blogi :

Dzień szakala
KIBOKO - "rzeczny koń" Afryki
Pierwszy człowiek na Ziemi pochodził z okolic jeziora Turkana >>
W królestwie słoni >>
Kochane Żyrafy z Kenii >>
SERWAL czyli sienkiewiczowski WOBO >>
W krainie lwa – króla sawanny >>
Ara błękitna - zagrożony gatunek
Coati z rodziny szopów
Gepard – najszybszy biegacz na świecie.
Czy można zaobserwować Pole Magnetyczne Ziemi?
Pierwszy dzień listopada >>
List do Ludożerców >>
Skąd wziął się ruch lewo- i prawo stronny? >>
Aspartam dla dzieci??? >>
SARMACI >>
Podążaj za marzeniem - Walt Disney Worla >>

Być sobą – co to oznacza? - fotoreportaż

(Aby powiekszyć zdjęcie kliknij w miniaturkę fotki)


Proszę dodaj komentarz i zobacz też: DRZEWO ŻYCIA >>

Ten wpis czytano 7258 razy.
Za mój komentarz niech posłużą te dwa cytaty ; Kiedy widzisz dobrego człowieka, staraj się go naśladować.Kiedy widzisz złego człowieka zastanów się nad samym sobą ...-KONFUCJUSZ - Stań się lepszym człowiekiem , zanim poznasz kogoś; upewnij się , że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą. G.G.MARQUEZ Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych tak interesujących tematów :)
Robert - Poniedziałek, 22 Sierpień 2011 16:46
Michale, zaprosiłeś mnie do wypowiedzi w twym ciekawym blogu. Dzięki!
Zadajesz ważne pytanie: co to oznacza „być sobą?” Różnych odpowiedzi nie brak. Ja próbuje swoją życiową filozofię wystawiać ciągle pod osąd otaczającej mnie rzeczywistości. Patrzę teraz na przykład na konsekwencje obficie relacjonowanych przez media ostatnich zamieszek w Londynie i innych angielskich miastach. Czy owi młodzi ludzie nie próbowali wtedy „być sobą”? Słyszeli wielokrotnie, że mają spełniać wszystkie swoje pragnienia, że na tym polega istota życia. Idąc za radą dorosłych zaczęli spełniać owe pragnienia, a tak się złożyło, że akurat mieli ochotę rozrabiać, kraść czy podpalić coś. Zrealizowali to i spotkała ich przykra niespodzianka. Zaskoczeni dowiedzieli się, że jednak jakieś zasady obowiązują i dziś zapełniają tamtejsze więzienia. Osobiście im współczuję, zostali oszukani ale konsekwencje tego muszą ponieść sami...
Więcej szczęścia moją ich rówieśnicy, którzy ostatnie dni spędzili w Madrycie na Światowych Dniach Młodzieży. Tam mogli usłyszeć np. że „Jako młodzież, jesteście upoważnieni, by przejąć od starszych pokoleń stabilne punkty odniesienia, które pomogą Wam w podejmowaniu decyzji i na bazie których zbudujecie swoje życie: tak jak młode rośliny, które potrzebują podpory, by potem zapuścić głębokie korzenie i przeistoczyć się w mocne drzewa, zdolne, by wydać owoce… Nie wierzcie zapewnieniom, że nie potrzebujecie innych, by ułożyć sobie życie! – mówił młodym starszy i doświadczony życiem papież Benedykt.
Obiecywał też: Także Wy, jeśli uwierzycie, odnajdziecie sens i radość życia, które rodzi się ze spotkania z Chrystusem! Jezus chce uczynić Was silnymi w wierze poprzez Kościół. Decyzja, aby uwierzyć w Jezusa Chrystusa i pójść za Nim, nie jest łatwa. Przeszkadzają jej nasze osobiste niewierności oraz liczne głosy, które wskazują nam drogi łatwiejsze. Nie dajcie się jednak zniechęcić. Szukajcie natomiast wsparcia w chrześcijańskiej wspólnocie, szukajcie wsparcia w Kościele!”
A ja mogę tylko dodać od siebie, że właśnie we wspólnocie Kościoła z Chrystusem czuję się najbardziej sobą.. i życzyć Ci samych dobrych wyborów życiowych!
O. Stanisław - Niedziela, 21 Sierpień 2011 13:58
A jak uważacie, czy być sobą może oznaczać też być "wampirem emocjonalnym" i niszczyć dobrą energię innych ludzi wokół siebie, ich zadowolenie z życia, oskarżać innych, oczerniać publicznie, szkalować za to co robią lub kim są, że są odważni i silni a niektórym się to wyraźnie nie podoba... ?

Ci chcieli by nas tu zastraszać swoimi nakazami i zakazami - ingerowaniem w naszą wolność wyboru np. oceny pod zdjęciem - co tak faktycznie zupełnie nie ma znaczenia dla większości, bo przyjemność sprawiają nam już same zdjęcia.

Jeśli ktoś się wyłamie i skasuje zła krytykę pod zdjęciem lub złośliwie postawiona ocenkę - to od razu będzie opisany publicznie na blogu jednego jegomościa tutaj i napiętnowany. nie ważne czy to dorosły czy dziecko, ale zemsta tu czeka każdego kto wyłamie się z klanu. Czy to nie jest paranoja?

Kim jest ta osoba (lub osoby z klanu "zła") - co może napisać na temat "Być sobą - co to oznacza". Napisze, że jest zła, fałszywa, zawistna? Najlepiej nic nie pisać - dlatego nie widzę ich komentarzy tutaj...

Podobne sytuacje coraz częściej mają miejsce w naszym świecie w Internecie i widać to na wielu forach?

Czy to dobrze być "kanibalem" (Michał napisał takie zadanie domowe o "ludożercach" tu na blogu) i z apetytem niszczyć słabszych od siebie, a często młodszych - nawet nieletnich, którzy jeszcze nie potrafią się bronić przed współczesnym "ludożercą" w postaci dorosłej osoby, abo czasem nawet rówieśnika?

Zastanawiam się jak taka osoba - "współczesny kanibal" czy też "wampir emocjonalny" - się czuje?
Czy w ogóle ma sumienie i rozumie co robi?

Jak uważacie, czy wtedy jest się sobą, czy to raczej wtedy nie jesteśmy sobą, bo rządzi taką osobą zawiść, zazdrość i same złe emocje?

Ale kim na Boga jest taka osoba?
Renata Zarzycka - Niedziela, 21 Sierpień 2011 09:46
Serdecznie dziękuję za wszystkie wypowidzi. Pozdrawiam z wakacji nad morzem
Michał Zarzycki - Niedziela, 21 Sierpień 2011 08:27
co ja mogę napisać? wszystko opisałeś, jak należy! a najbardziej podoba mi się zdanie:Lubię się uśmiechać - życie jest zbyt krótkie, aby się smucić.
to może być takie życiowe motto..
Michał! świetny z Ciebie chłopak.. mało kto stworzyłby tak świetny blog. gratulacje!
pozdrawiam serdecznie :)
Iwona Zięba - Piątek, 19 Sierpień 2011 17:47
"Nie bądź obojętny. Neutralność sprzyja oprawcy, nigdy ofierze. Milczenie pomaga dręczycielowi, nigdy dręczonemu." - Elie Wiesel

Wypada dodać do tego wspaniałego tekstu tylko tyle:
"bądź wyrozumiałym, tolerancyjnym i sprawiedliwym człowiekiem dla innych - bądź sobą".

Tak wiele jest ludzi nietolerancyjnych i dyskryminujących innyc, bo Ci sa np. bogaci, albo są biedni, albo po prostu inni. Staraj się zrozumiec drugiego człowieka, jego postepowanie nawet wtedy, jesli to zły człowiek, zawistny, zazdrosny. Zastanów się skąd u niego tyle dyskryminacji dla innych ludzi?
taniec - Środa, 17 Sierpień 2011 21:52
Aż się serce raduje, że tyle jest wokół mądrych i dobrych ludzi. Wszystkie wypowiedzi niosą w sobie wspaniałą filozofię życia - można by napisać książkę.

Po ostatnim czasie, szczególnie jedna z nich bardzo mocno utkwiła mi w głowie. Cóż za niezwykła prawda - szczera prawda:

"Być sobą, to uważać na to co się mówi, bo można komuś wyrządzić krzywdę "język jest najgorszym narzędziem człowieka" .
- To napisała Julia niżej w komentarzu.

Julka - jesteś niesamowita i odważna!
Popieram Twoje słowa w całego serca i dołączam swój podpis pod nimi. Dodam, że często ludzi w swojej złości czy zawiści, nie mają świadomości, że komuś robią wielką krzywdę na psychice swoimi słowami lub czynami...
Samo życie ;(
Renata Zarzycka - Środa, 17 Sierpień 2011 17:02
Tak to prawda. Dziękuję
Michał Zarzycki - Środa, 17 Sierpień 2011 16:43
Być sobą oznacza tworzenie tego co nam w duszy gra oraz podróż własną drogą poprzez życie.
crazy-79 - Środa, 17 Sierpień 2011 12:59
Osobiście wiele podróżuje. Chciałam się dzielić tu ciekawostkami i zdjęciami z podróży - bo wtedy jestem również sobą.
Niestety, często dostawałam od tych samych wciąż osób pytanie - dlaczego nie daje zdjęć z Polski lecz z innych zakątków świata, dlaczego nie pisze o Polsce. Wypominano tu nam "cudze chwalicie swego nie znacie". Po co ktoś to robi?
Aby zepsuć nam radość życia i poznawania, otwartość na innych, aby zniszczyć nasz wizerunek przed innymi, może aby się dowartościował lub po prostu z zazdrości???
Czasy zamkniętych granic dawno się już skończyły 0 teraz i łatwiej i taniej każdy może wyruszyć na dalszą wyprawę.

Kiedy w czasach studenckich jeździliśmy z namiotem po Polsce, nie było kolorowych zdjęć a i te czarno-białe mało są dziś warte - nieostre, byle jakie. Dziś zwiedzam świat - "globalna wioskę", ale wyraźnie komuś to nie pasuje. Mam takie wrażenie... Jest to przykre - to brak tolerancji dla nas.
Renata Zarzycka - Środa, 17 Sierpień 2011 09:27
Pięknie napisane.Jeśli piszesz,że być sobą znaczy dla Ciebie dostrzegać wszystko wokół i pielęgnować szacunek dla innych ludzi czy zwierząt to mogę jedynie życzyć Ci by takie podejście do życia towarzyszyło ci zawsze.

Być sobą to chyba znaczy żyć w zgodzie z własnym sumieniem i przekonaniami - niezależnie od tego co mówią i myślą inni ludzie,niezależnie od tego czy to co robimy jest "z prądem" czy "pod prąd" i chyba tez to miałeś na myśli ?

Czasem ludzie ulegają np.politykom czy innym ludziom narzucającym jakaś ocenę
Dla mnie własnie to oznacza bycie sobą - nie uleganie temu czyli bycie niezależnym od opinii innych.A jeśli niezależne myślenie oznacza jeszcze dążenie do bycia lepszym człowiekiem jak w Twoim przypadku to naprawdę super.

Pozdro Michał!
Jacek Kul - Środa, 27 Lipiec 2011 23:03
Dziękuję za odwiedziny i tak dużo kliknięcie na FB - to niezwykłe jest, że tak wiele osób dzieli się tym tematem z innymi ludźmi :)

Zapraszam Was również na mój blog osobisty www.michalzarzycki.pl a tam ostatnie relacje i zdjęcia z obozów wakacyjnych w Kazimierzu Dolnymi na Mazurach.
Michał Zarzycki - Wtorek, 26 Lipiec 2011 00:15
Dla mnie "być sobą", to żyć w zgodzie z własnym sumieniem i robić to, co się lubi. Nie zawsze jednak idzie to w parze, z tzw. etyką np. czy kodeksem moralnym, na pewno więc trzeba mieć szacunek do drugiego człowieka, a przy okazji "bycia sobą" starać się go nie skrzywdzić. Bycie sobą, to jednak według mnie podstawa do osiągnięcia szczęścia.
Marlena - Poniedziałek, 18 Kwiecień 2011 21:53
Michale. Uważam, że być sobą oznacza w pełni akceptować siebie takiego jakim się jest. Pamiętajmy jednak, że całe życie się uczymy, dlatego non stop możemy się rozwijać i wpływać na nasze życie. Często zdarza się tak, że się zmieniamy. Jednak pozostanie w zgodzie z samym sobą podczas rozwoju uważam, że jest podstawą.
marzena-kolano - Niedziela, 13 Marzec 2011 19:55
Być sobą to mieć taniec w duszy.
"Taniec daje radość,
chwilowe wyzwolenie się
od rzeczywistości...
Jest jak życie,
czasem daje chwilowe szczęście,
a potem ból i cierpienie...
Tańcząc czujemy, że żyjemy
Taniec to ruch, a ruch to życie..." :)))
wiersz Claudi
taniec - Środa, 02 Marzec 2011 07:00
Byc sobą to ciąglę nauka nad swoimi emocjami i reakcjami, nad włanymi wypowiedziami a tym samym to rozwój osobowości, bez którego nie będziemy zdobywac doświadczenia. Rozwój i ciągła nauka są nam potrzebne. Byc sobą, to podroż przez życie wytyczoną sobie drogą, aby uniknąć braku celów i bląknia się po bezdrożach. Być sobą, to dzielenie się z innymi tym co się posiada - nie chodzi o pieniądze jak więlu myśli, ale dzielenie się wiedzą, uśmiechem, dobrym slowem i wsparanie innych ludzi w reralizacji ich marzeń, potrezeb, celów., w prowadzeniu akcji, fundacji itd... Można by tak pisać i pisać, bo to temat - rzeka.
Renata Zarzycka - Środa, 26 Styczeń 2011 14:24
Dziękuje Wam bardzo za komentarze i za wiedzie jaką mi w nich przekazaliście. Dzięki nim mogę się wiele nauczyć. Bo człowiek cały czas się uczy nowych rzeczy. Np. moja babcia, ma już 83 lata i ciągle się uczy. A jak zobaczycie ją przy laptopie to zobaczycie jak ona potrafi śmigać na nim. Do napisania. Pozdrawiam Michał
Michał Zarzycki - Czwartek, 09 Grudzień 2010 23:41
20:50 2010-11-21 Pytasz, co to znaczy być sobą?Mam już ponad 50 lat i patrząc na to z perspektywy czasu powiedziałabym, że być sobą to znaczy realizować swoje marzenia.Nie słuchać podpowiedzi innych jezeli nie są zgodne z naszymi dążeniami( nawet rodziców,którzy z założenia chcą dla nas jak najlepiej, ale dobrymi intencjami to piekło jest wybrukowane). Nie bać się nawet jeżeli wydaje nam się , że realizacja naszych marzeń będzie ciężka. Jeżeli będziesz w życiu robił to czego pragniesz to będziesz czuł się spełniony ,a co za tym idzie szczęśliwy.Czlowiek niespełniony , to człowiek nieszczęśliwy, mający często żal i złość do innych, krzywdzący innychJedynym ogranicznikiem powinno być Twoje lustro, żebyś mógł patrząc w nie powiedzieć , że jesteś porządnym czlowiekiem , i że realizując siebie nie krzywdziłeś innych i że dzięki Tobie ŚWIAT też się realizuje i jest mu z Tobą dobrze .
MAŁGORZATA ŻMIJEWSKA - Czwartek, 25 Listopad 2010 21:10
Być sobą hmm... Na pewno oznacza to aby nie zmieniać się , czuć się dobrze we własnym ciele. Akceptować własną osobę i szanować siebie ((-:
agata - Sobota, 20 Listopad 2010 22:15
Dziękuję za zaproszenie i możliwość wypowiedzenia się na podjęty przez Ciebie temat.Jest on tym bardziej interesujący,że towarzyszy nam przez całe nasze życie.Jestem pewna,że Twoje wypracowanie zostało ocenione najwyższą,możliwą notą,a mnie nie zostało już wiele do dodania,gdyż powyższe, znakomite komentarze są wyczerpujacą odpowiedzią na temat.Ale skoro tu zawitałam nie odejdę bez pozostawienia po sobie jakiegoś śladu… …..Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad znaczeniem tych słów przyjmując niejednokrotnie życzenia od bliskich,przyjaciół ,czy znajomych,którzy mówili : ‘bądź sobą,nie zmieniaj się,tak trzymaj’….? Chyba nie,bo każdy z nas uważa,że jest przecież sobą.I tak jest w rzeczywistości.Każdy z nas ma swoją własną,jedyną i niepowtarzalną osobowość…Ale nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego,że
ulegając bezmyślnie różnym czynnikom zewnętrznym , dostosowując się na siłę do nowych trendów i naśladując ślepo innych zatraca wartość bycia sobą.Być sobą,to podejmować decyzje w/g własnego toku i sposobu myślenia,nie zważając na krytykę i opinię innych,zachowywać się tak jak nakazuje nam nasze Ja- nie krzywdząc przy tym nikogo.A więc płaczmy kiedy jest nam smutno i żle,śmiejmy się kiedy radosć i szczęście przepełnia nam serca ,krzyczmy donośnym głosem kiedy dzieje się cos złego,tańczmy kiedy ‘unoszą nas nogi’ w rytm ulubionej muzyki………Nie wstydżmy się swoich słabości i wad………..
Temat-rzeka,szczególnie dla psychologów.I własnie przypominam sobie,że kiedyś zetknęłam się z ciekawą książką opisującą to zagadnienie.Nie pamiętam tytułu,ale opisywała enneagram,czyli być sobą na dziewięć sposobów……………..Chyba wrócę do tego opracowania……..Pozdrawiam..
cris-57 - Piątek, 19 Listopad 2010 21:30
Z przyjemnością czyta się te słowa, tym bardziej, że pisane ręką tak młodego człowieka. Jestem pewna, że wiele, nawet dorosłych już osób, może śmiało czerpać z mądrości jakie niesie w sobie tekst Michała.
To ważne aby umieć określić własną osobowość, pasje, marzenie i dążyć do nich. Ale nie tylko dążyć, ale też z dumą pokazywać to swoje JA innym ludziom. Czasami na przekór wszystkiemu, na przekór innym poglądom.
Wiele ludzi próbuje iść przez życie dostosowując się do otoczenia w obawie jak zostaną ocenieni przez innych. Ale przecież życie ma tyle barw, tyle różnorodności. Dla wszystkich znajdzie się miejsce.
Jestem pełna podziwu dla Michała za otwartość, za ciekawość świata i właśnie za tą odwagę, aby krzyczeć - to jestem JA, to są moje marzenia, poglądy...
Tak trzymaj!
Katarzyna Fiedorowicz - Środa, 17 Listopad 2010 13:15
Wybacz, że tak wskoczę z moimi przemyśleniami bez zapoznania się z tym co już wcześniej napisano. Może się powtórzę, ale to nic bo może oznacza to, że to dobry tok myślenia i postępowania. Młody człowieku przechodząc do meritum:) uważam, że bycie sobą to stan ducha i ciała, który manifestuje naszą odrębność nie krzywdząc nikogo - włącznie z samym sobą. Co dokładnie znaczy pewnie będę się dowiadywał do końca życia, ale jestem pewien, że w tym dążeniu nie będę odosobniony :)
Pozdrawiam
Arkadiusz Pająk - Niedziela, 14 Listopad 2010 20:43
Łatwo być sobą kiedy się jest niezależnym i możemy coś dać innym,
gorzej gdy my coś chcemy i wtedy okazuje się że nie mamy nikogo .

Myślę , że bycie sobą jest bardzo trudne .

Pozdrawiam i wspaniałych przygód .
badi - Niedziela, 14 Listopad 2010 08:17
`Być sobą to znaczy iść własną drogą, naprzeciw krytyce innych ludzi. Zaakceptować swoją inność, a zarazem wyjątkowość.`Pozdrawiam.
Beata Cempel - Sobota, 13 Listopad 2010 16:04
Michał, bardzo fajny i odważny temat Temat, który zmusza do refleksji i zastanowienia się "Czy ja jestem sobą". Czy umiem w każdej sytuacji postąpić tak jak myślę, czuję. Czy w każdej sytuacji głośno potrafię bronić moich przekonań, moich racji. Czy nie zachowuję się jak chorągiewka na wietrze, która powiewa w zależności od tego w którą stronę wiatr zawieje. Bycie sobą to konsekwentne dążenie do swojego celu bez względu na konsekwencje. Jeżeli mam prawo być sobą, mówić żyć wg. własnych zasad to dają prawo wyboru bycia sobą innym. u jest bardzo ważna tolerancja i nie narzucanie swoich przekonań i idei.
lasek-zofia - Sobota, 13 Listopad 2010 10:36
Witaj. Pierwszy raz odwiedzam Twego bloga. Jestem mile zaskoczony. Twoje przemyślenia charakteryzuje duża dojrzałość i głębokie spojrzenie na życie i świat. Widać że jesteś osobą poszukującą, myślącą i rozwijającą się, o to podstawowy punkt wyjścia, wstęp do wspaniałej, choć może nie zawsze najłatwiejszej drogi w życiu. Drogi świadomej, bogatej duchowo i wewnętrznie. Gratuluję :) Osobiście dodam że nie ma dwóch identycznych ścieżek w życiu, podobnie jak każdy promień słońca jest inny, każdy z nas musi odkrywać ją sam - a być sobą - dla mnie - to mieć odwagę podążać za głosem serca i swoją ścieżką wbrew innym i przeciwnością losu ;) Pozdrawiam
Sebastian Nikiel - Sobota, 13 Listopad 2010 00:27
Dla mnie "bycie sobą' oznacza decydowanie o sobie z pełną świadomością i odpowiedzialnością za własne czyny...Pozytywne nastawienie do swiata i ludzi...Mniej narzekania a wiecej pozytywnego myslenia,wiary we własne mozliwosci i siły...MIŁOŚĆ,PRZYJAŹŃ,TOLERANCJA,WOLNOŚĆ! 
Justyna Ucińska - Piątek, 12 Listopad 2010 22:39
Bóg daje nam wolną wolę - pozwala nam planować i decydować o swoim życiu - i zbierać owoce naszej pracy. Moim zdaniem Bóg nas nie blokuje i nie narzuca nic. Myślenie w różny sposob, jest tylko kwestią odmiennej mentalnosci - ile ludzi tyle sposobów interpretacji... Nie ma gorszego czy lepszego. Są odmienne.

Janie - myslę, że ani "po części" ani nie "po części" - to tylko Twoja interpetacja życia i mentalność... I to jest piękne w filozofii zycia, że nie ma dwojga identycznych ludzi tak samo myślących!

Wierzę, że każdy z nas ma wolność wyboru jaką daje nam Stwórca ( jak kto wierzy). To my sami stawiamy sobie granice mówiac "nie potrafię, nie uda mi się", narzekając itd... lub pokonujemy trudności rozwiązując problemy, pozbywając się wymówek i odnosząc sukcesy dzięki swojej pracy, marzeniom, wytrwałości i planowaniu. A Bóg daje każdemu z nas wolną rękę w decydowaniu o nas samych.

Polecam poznanie niezwyklego człowieka, który potrafi pokonywać bariery nie do pokonacia - NIck bez rak i bez nóg (skopiuj link) - http://www.youtube.com/watch?v=9dQ69yrwVKQ

Pozdrawiam :)     
Renata Zarzycka - Piątek, 12 Listopad 2010 21:31
po czesci jest tak jak piszesz. A z planowaniem jest tak. Ile Bóg da tyle możemy zrobić.
Jan Serdeczny - Piątek, 12 Listopad 2010 20:56
Yoanno, pięknie to napisałaś. Ludzie nieszcześliwi i zazdrośni często chcą niszyczyć innych a to raniąc słowem a to krytykujac - stosują "język szakala".
Obserwowalam to u dzieci, ktore biły inne bo były niezadowolone, nieszczęśliwe, zazdrościly szczęścia i radości swoim kolegom. Z jednym takim huliganem "walyczłam" 5 lat bo dusił, kopał, przezywał Michała i inne dzieci. Ale jego rodzice mieli ze soba jakiś problem.

Zgadzam się z Ewa i Yoanna - jeśli jesteśmy wewnętrznie szcześliwi , to chcemy dzielić się szczęściem z innymi ludźmi, bo jesteśmy wolni od krytyki i innych negatywnych cech. Wtedy nie będziemy hipokrytami, cynikami, nie będziemy zgryźliwi i narzekający. Będziemy szczęśliwi i dostrzeżemy piękno tego świata, czego życzę wszystkim :)
Renata Zarzycka - Piątek, 12 Listopad 2010 20:42
Być sobą to kochać siebie samego. Kochać siebie to znaczy myśleć tylko pozytywnie, wierzyć w siebie, czynić dla siebie jak najlepiej czyli dbać o siebie we wszystkich sferach: duchowej, materialnej, zdrowotnej, mentalnej. Rozwijać się. A z tej miłości do siebie wypływać będzie miłość do całego świata i innych ludzi i stworzeń. Bo nie sposób kogoś nienawidzieć jeśli się kocha siebie. Ponieważ nienawiść jest niszcząca, a kochając siebie nie chcemy się niszczyć. Chcemy o siebie dbać.

yoanna - Piątek, 12 Listopad 2010 18:47
Być sobą to znaczy mieć całkowicie niezależny umysł.
Ewa - Piątek, 12 Listopad 2010 11:20
"Być sobą" dla mnie oznacza kochać swoje życie, szanować je, dbać o zdrowie, umieć zobaczyć piękno wokoło siebie, dostrzegać drugiego człowieka i potrafić być szczęśliwym , mimo przeciwności losu.

Ciekawi mnie też jak inni członkowie społeczności uważają i odczuwają co oznacza "być sobą"?
Renata Zarzycka - Czwartek, 11 Listopad 2010 23:21
Wpadłem cie odwiedzic fajowe foty umiesciłes no i wypas blog czesc i pozdrawiam
.Kamil - Czwartek, 11 Listopad 2010 18:14