Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   mnich_Ekologii   Pomóż zwierzętom! Koalicja dla Zwierząt
20

Pomóż zwierzętom! Koalicja dla Zwierząt

Pomóż zwierzętom!

Pomóż uzbierać 100 tys. podpisów pod „Ustawą o ochronie zwierząt” w Obywatelskim Komitecie nowej ustawy. Koalicja dla Zwierząt, porozumienie kilkudziesięciu organizacji pro-zwierzęcych, od ponad dwóch lat przygotowywała projekt nowej ustawy o zwierzętach.
Na początku lutego rozpoczęliśmy akcję tzw. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej – zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem nowej ustawy.

100 000 realnych – nie przez Internet - podpisów koniecznych jest do tego, żeby ustawą musiał zająć się Sejm.

Podpisujący muszą być osobami pełnoletnimi, koniecznie!

wg stanu na dzień 12.03.2011 mamy

23 562 podpisów

brakuje jeszcze aż 76 438

Zobacz film

.

Formularz do zbierania podpisów >>

Najważniejsze elementy nowej ustawy (pdf) >>

Obywatelski Komitet nowej „Ustawy o ochronie zwierząt” - Fundacja VIVA
03 – 772 Warszawa, ul. Kawęczyńska 16 lokal 42a

Lista miejsc, gdzie można podpisywać osobiście albo zostawić zebrane podpisy>>

Jeżeli nie masz osiemnastu lat, powiadom i poproś dorosłych aby również podpisali się pod petycją do nowej ustawy o zwierzętach. Dołącz się do akcji – projekt: „KOALICJA DLA ZWIERZĄT”.
Więcej szczegółów tutaj: http://www.koalicja.org.pl/

Osobiście z pomocą mamy ubierałem już 30 podpisów. Chcę jeszcze dozbierać do 40-tu i wysłać. Zobacz akcję zbierania podpisów podczas szkolenia, które było organizowane w dniach 05-06.03.2011 nad Zalewem Chańcza. Szkolenie dotyczyło tematu "WYSTĄPIENIA PUBLICZNE" Prowadzone było przez aktora Roberta Żołędziewskiego. Również wziąłem w nich udział jako najmłodszy uczestnik.

W trakcie szkolenia  z Robertem Żołędziewskim - ćwiczenia na opanowanie tremy podczas wystapień publicznych.

Robert Żołędziwski pomaga mi w przygotowaniu się do Spotu przed kamerą w akcji POMÓŻ ZWIERZĘTOM

Uczyłem się swobodnej wypowiedzi przed publicznością i przed kamerą oraz opanowania stresu. Wielu uczestników szkolenia przyłączyło się do akcji i razem podpisywaliśmy petycję.

Zbieram podpisy pod akcją POMÓŻ ZWIERZĘTOM

Naszą naukę i pracę widać na poniższym filmie.

"Nad każdą widzialną rzeczą na tym świecie czuwa jakiś anioł"
przekonują ludzie z fundacji Sztuka na bruku.

Jeden z nich - Robert Żołędziewski - pomysłodawca, koordynator projektu i organizator akcji charytatywnej dla dzieci z Domu Dziecka "Anioły są wśród nas" - pomógł mi przygotować się do Spotu - "Pomóż zwierzętom". Nauczył mnie jak opanować tremę przed publicznością oraz podczas nagrania przed kamerą.

Bardzo dziękuję za pomoc Robertowi Żołędziewskiemu i Łukaszowi - operatorowi kamery i monażyście.

Robert Żołędziewski podpisuje dla mnie swoje zdjęcie :)

Dziękuję też za zgodę i umożliwienie korzystania z materiałów Koalicja dla Zwierząt, Panu Grzegorzowi Lindenberg który napisał do nas:

"...Możecie wykorzystywać nasze plakty na swoich stronach i blogach. Fantastycznie, że młody człowiek tak się zaangażował w nasze działania - bardzo dziękuję jemu i Pani."

Wszystkim biorącym udział w akcji, dziękuję z całego serca za pomoc dla zwierząt.

Pozdrawiam miłośników zwierząt
Michał Zarzycki
http://www.michalzarzycki.pl/

Proszę klikij LUBIĘ TO na profilu BLOG michalzarzycki.pl >>
Lubie to

Dziękuję. Wcześniejsze BLOGI o zwierzętach, ludziach i podróżach:
http://mnich-ekologii.blog.ekologia.pl/

============================

Inne akcje:

KAMPANIA PRZECIW NIELUDZKIEMU TRANSPORTOWI I UBOJOWI KONI >>
RATUJ KONIE >>

Podpalony przez chuliganów Kuba >>

Podpalony kotek >>

piesekPrzemoc wobec zwierząt. Problem agresji wobec zwierząt jest dość powszechny. Jak temu zapobiec? >>

Haski któremu chuligani urwali glowę Ciągnęli psa za samochodem, urwali mu głowę>>

Ten wpis czytano 3127 razy.
Adam - chyba jestes myslącym człowiekiem, co?
Sądy same nie działają, prokurator również. A Policja?
sama tez nic nie zrobi jeśli nie będzie wiedziec o przestepstwie. to tacy ludzie jak Ty, ja i wielu innych o dobrym sercu musza mieć oczy szeroko otwarte i wiedzieć takie sprawy. jesli nie masz 18 lat - powiedz o krzywdzie zwierząt osobom dorosłym - oni bąda juz doskonale wiedzieli co z tym dalej zrobić. Jesli możesz - sam pomóż i nakarm psiaka, kupa karme do schroniska - ja tez brałem udział w takiej akcji szkolnej i dałem wór karmy dla schroniska. Tyle może kazdy zrobić i to chyba nie jest problem co?

Dla chcącego nic trudnego - pomagaj bo kiedys ty możesz potrzebować pomocy i ci jesli trafisz na takich jak sam jesteś, którzy nic nie zrobią aby ci pomóc???
Michał Zarzycki - Sobota, 04 Luty 2012 14:40
Mamy uzbierane już 80 podpisów i wysyłamy. Jeszcze moja siostra w Łodzi na uczelni obiecała pozbierać 20 podpisów. A TY?
Michał Zarzycki - Czwartek, 24 Marzec 2011 09:27
Michał wykonałeś piękną i bardzo potrzebną teraz prace tym wpisem.Ta ustawa może zmienić wiele.Pozwolę sobie tu zaapelować do każdego kto przeczyta Twój wpis :
PISZCIE O TYM NA SWOICH BLOGACH,FORACH INTERNETOWYCH GDZIEKOLWIEK SIĘ DA - to pomoże w uzbieraniu podpisów tak jak wypełnianie formularza co potrwa jedynie chwilę.

Jacek Kul - Poniedziałek, 21 Marzec 2011 23:38
Mili Gratulanci Michałowi dobrej roboty. Mam nadzieję, że nie poprzestajecie tylko na wyrazach uznania dla tego wspaniałego młodego Człowieka
Pozdrawiam Was
Gość
Janusz Kasia - Czwartek, 17 Marzec 2011 22:10
Michale - zrobiłeś kawał dobrej roboty - poruszyłeś całą Polskę!
Wiele osób patrząc na Ciebie postanowiło też działać - starsi i młodsi wyszli do ludzi i zbierają podpisy!

Jak taki "mały" aż tyle może, to ile może taki "duży" jeśli zechce?
Ty nie jesteś "mały" - może wzrostem lub latami - to chwilowe.
TY JESTEś już teraz WIELKI SERCEM, ROZUMEM i DZUSZĄ!

Tak trzymaj jak św. Franciszek - kochaj zwierzęta i pomagaj im, bo jak twierdził - to nasi BRACIA MNIEJSI - mają uczcucia, cieszą się z nami, cierpią i chorują tak jak my.

Cała Polska i Polacy za granicą w Irlandii i Anglii - wszyscy z Tobą zbieramy podpisy! Nie jesteś sam - jesteśmy w tym razem!
:-)
taniec - Czwartek, 17 Marzec 2011 08:44
Brawo Popieram ciebie bo ja bardzo kocham zwierzaki a najbardziej psiaki i dachowce o pozostałe takze pozdrawiam
.Kamil - Czwartek, 17 Marzec 2011 07:38
Dziękuję serdecznie Wam za pomoc i za niesamowite wsparcie, za polecenia tego Bloga na FB i Spotu filmowego z przesłaniem POMÓŻ ZWIERZĘTOM. Wczoraj przyłączyła się do akcji moja Pani od prywatnych lekcji angielskiego i sama chciała złożyć podpis na liście. Natomiast moja Babcia kazała sobie przywieźć listy - będzie mówiła o tym w Klubach Emerytów w Rzeszowie. Może uda się zebrać jeszcze więcej podpisów?
Michał Zarzycki - Wtorek, 15 Marzec 2011 07:56
Optymizmem powiewa gdy tak młodzi ludzie jak ty Michale zajmują się takimi ważnymi sprawami:)świat na serio będzie inny, lepszy gdy już od najmłodszych lat dzieci będą tak wyedukowane w różnych dziedzinach i wrażliwe na otaczające ich środowisko , świat w którym żyją-duża zasługa też dorosłych(rodziców)uczących takiego podejścia do życia swoich pociech...gratulacje dla ciebie więc i twojej mamy i taty:))A podpisów mam nadzieję uzbieramy tyle ile trzeba!
Robert - Poniedziałek, 14 Marzec 2011 23:48
Świetnie Michał! Każdy podpis jest ważny! Nowa ustawa jest bardzo potrzebna. Ta dotychczasowa pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o tym że jej słabym punktem jest mnogość nie sprecyzowanych do końca przepisów.Zaostrzenie jej i rozgłos, być może, jest pierwszym krokiem do zmiany mentalności wielu ludzi, jak również przykładem dla tych najmłodszych, którzy nie zawsze mają w domach właściwy przykład i edukację, nie mówiąc o wrażliwości tak potrzebnej w kontaktach nie tylko międzyludzkich. Ja także podrukowałam formularze i zbieram rozdając gdzie się da z dołączonym projektem nowej ustawy, aby nikt nie miał wątpliwości pod czym się podpisuje, tym bardziej że potrzeba nieco dokładniejszych danych. Tak więc trzymam kciuki żebyś zebrał jak najwięcej i pozdrawiam Cię słonecznie :-)
Iga - Poniedziałek, 14 Marzec 2011 12:03
Świetnie Michał! Każdy podpis jest ważny! Nowa ustawa jest bardzo potrzebna. Ta dotychczasowa pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o tym że jej słabym punktem jest mnogość nie sprecyzowanych do końca przepisów.Zaostrzenie jej i rozgłos, być może, jest pierwszym krokiem do zmiany mentalności wielu ludzi, jak również przykładem dla tych najmłodszych, którzy nie zawsze mają w domach właściwy przykład i edukację, nie mówiąc o wrażliwości tak potrzebnej w kontaktach nie tylko międzyludzkich. Ja także podrukowałam formularze i zbieram rozdając gdzie się da z dołączonym projektem nowej ustawy, aby nikt nie miał wątpliwości pod czym się podpisuje, tym bardziej że potrzeba nieco dokładniejszych danych. Tak więc trzymam kciuki żebyś zebrał jak najwięcej i pozdrawiam Cię słonecznie :-)
Iga - Poniedziałek, 14 Marzec 2011 11:59
Popieram akcję i też dołączę się do zbierania podpisów. Brawo Michał!
Katarzyna Fiedorowicz - Niedziela, 13 Marzec 2011 21:11
Cześć Michał. Podpisałam petycję bez zastanawiania się, czy warto. Popieram akcję, które wnoszą dobro. Ta akcja z pewnością przyczyni się do poprawienia warunków życia zwierząt poprzez większą świadomość społeczeństwa na temat szanowania nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Pozdrawiam Michał :) no i życzę uzbierania jak największej liczby podpisów.
marzena-kolano - Niedziela, 13 Marzec 2011 19:43
Działamy na Facebooku, przekazujemy informację gdzie się da, ale wciąż brakuje ok. 76 tys. podpisów. Drukujcie formularz , wypełniajcie - wpiszcie siebie i wysyłajcie - może być wpisana tylko 1 osoba.

Możecie też zebrać podpisy od domowników, sąsiadów, czy najbliższej rodziny i wysyłajcie na adres Koalicj
Powodzenia i pozdrawiam
Renata
Renata Zarzycka - Niedziela, 13 Marzec 2011 09:03
To jest wspaniałe Michałku, że tak energicznie się zabrałeś do pomocy przy takim ważnym celu.Oni wykonali ogrom pracy, ale teraz mogą już tylko polegać na ludziach dobrej woli.Jeśli chodzi o traktowanie zwierząt w naszym kraju, jest to nie tylko poniżej cywilizacji, ale i nawet poniżej krytyki.Ja też już pobrałam listę do podpisów i od jutra będę zbierać wśród znajomych. Jesteś świetnym chłopcem bo mimo młodego wieku wiesz doskonale, gdzie należy umieścić swoją energię, żeby coś dobrego zdziałać.Podziwiam Cię i popieram.
Ewa - Niedziela, 13 Marzec 2011 00:18
Michałe,w pierwszym dniu obecnosci tutaj,postawiłem na Ciebie i widzę,że nie pomyliłem się.Oczywiście,prowadzoną przez Ciebie akcję popieram i będę za uchwaleniem takiej ustawy.Pozdrawiam.
meggik - Sobota, 12 Marzec 2011 23:53
Jak to podpisać??
Wiktoria - Sobota, 12 Marzec 2011 23:32
Michał, jestem pod wielkim wrażeniem. Jeżeli w tak młodym wieku masz tyle odwagi i chęci do działania to w przyszłości nic i nikt nie powstrzyma Cię w dążeniu do celu. Powodzenia.
lasek-zofia - Sobota, 12 Marzec 2011 23:30
Popieram akcje w pełni :) Zwierzakom trzeba pomagać bo kto im inny pomoże jak nie my ludzie. :) Podziwiam Cię Michał , bo już w tym wieku potrafisz tak wiele :)
agata - Sobota, 12 Marzec 2011 13:24
Ja również popieram akcję...Mówię o tym gdzie się da...
Justyna Ucińska - Piątek, 11 Marzec 2011 18:16
Popieram akcję i pomagam Michałowi uzbierać podpisy - mamy już blisko 30 podpisów - wciąż zbieramy. Brakuje jeszcze 80 tys. podpisów. Dopisz się i TY - pomóż!
Renata Zarzycka - Piątek, 11 Marzec 2011 17:48