Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   mnich_Ekologii   Podążaj za marzeniem - Walt Disney World
9

Podążaj za marzeniem - Walt Disney World

Z okazji Dnia Dziecka powstal ten wpis, a przy okazji - to moje zadanie domowe z angielskiego.

W listopadzie 2009 byłem na Florydzie w USA w Walt Disney World, leżącym nad jeziorem Buena Vista koło Orlando. Było tam wszystko co Disney stworzył w filmach i kreskówkach. Tym czasem, tydzień temu dostałem zadanie domowe z angielskiego - miałem opisać życie i historię sukcesu Walta Disneya. Oryginalne zadanie w j. angielskim tutaj>>, a po polsku - patrz dalej.

Walt Disney World

Tłumaczenie po polsku:

....... Walter Elias „Walt” Disney urodził się 5 grudnia 1901 w Chicago w stanie Illinois. Już w młodości lubił rysować przyrodę i zwierzęta a szkice sprzedawał sąsiadom. W szkole średniej uczył się sztuki i fotografiki.
Podczas I wojny światowej miał szesnaście lat i chciał pomagać. Wstąpił do Czerwonego Krzyża i został wysłany do Francji. Tam cały ambulans pokrył swoimi rysunkami. Czytał wiele książek o animowaniu obrazów i uczył się jak pracują animatorzy.
....... W 1922 roku w Kansan Założył własną firmę „Laugh-O-gram films” i nakręcił film pt „Czerwony kapturek” i „Alicja w krainie czarów” – której nie skończył. W 1923r. Walt Disney wraz z bratem stworzył The Walt Disney Company - obecnie największą korporację medialną świata i zbudował pierwsze studio animacyjne pod nazwą „Disney Brothers Cartoon Studio”.
Pięć lat później stworzył Myszkę Miki. Postać ta zadebiutowała w 1928 roku na ekranie w filmie „Parowiec Willie” i stała się bardzo popularna. W 1931 roku Walt Disney uzyskał honorowego Oscara za stworzenie postaci „Myszki Miki”. Następnymi postaciami stworzonymi przez samego Walta Disneya były „Kaczor Donald” i „pies Pluto”. Kaczor Donald w 1934r. zadebiutował w filmie „Mała mądra kurka”.
....... W 1938 Walt Disney uzyskał kolejnego honorowego Oscara za osiągnięcia przy tworzeniu filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W 1941 otrzymał honorowego Oscara za realizację pełnometrażowego filmu animowanego „Fantazja”. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek.
....... Walt Disney otrzymał łącznie 26 nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej (w tym 4 honorowe) oraz 46 nominacji, przodując tym samym we wszystkich hollywoodzkich zestawieniach zwycięzców tych najbardziej prestiżowych nagród filmowych świata.
....... W 1955 roku niedaleko Anaheim w stanie Kalifornia stworzył pierwszy park rozrywkowy na świecie i nazwał go Disneyland. Był wizjonerem i marzył o stworzeniu kolejnych parków rozrywki. W 1966 roku nagle zmarł na raka w Los Angeles, ale jego wizje i marzenia nawet po śmierci zostały zrealizowane.
Był wielkim marzycielem i wizjonerem – nawet po śmierci jego marzenia się spełniły. W 1971 roku powstał kolejny Walt Disney World w Lake Buena Vista w stanie Floryda w USA. Podobne obiekty znajdują się w Paryżu i Tokio. Trwa też budowa parku na Cyprze i w Szanghaju – otwarcie parku w 2016 roku.
....... Walt Disney twierdził, że „wszystkie nasze marzenia spełniają się, jeśli mamy odwagę za nimi podążać”. Znaczy to, że aby coś stworzyć trzeba mieć marzenia, wizję, myśleć o tym i pracować nad swoimi pomysłami. Był wielkim animatorem i artystą, który na swoje sukcesy ciężko pracował przez całe życie. Pozostawił nam cenną myśl:
„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.
Ja w to wierzę.
Michał

.
.
DOŁĄCZ DO SYMPATYKÓW BLOGA O PODRÓŻACH

(kliknij w ramkę, przenieś się na FB i dodaj do ulubionych)
Ten wpis czytano 3548 razy.
Każdy dorosły powinien miec w sobie odrobinyę z dziecka i umieć się cieszyć chwilą zapominając o troskach dnia codziennego. Byłoby mniej stresów, nerwów i depresji... a tak faktycznie to ponoć też są takie terapie poprzez zabawę.
taniec - Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 17:24
Jasne – szczególnie Kaczor Donald i Myszka Miki. Były takie gumy do życia z bohaterami tych bajek – oj ciężko było je kupić, ale smakowały, mniaaaam… :)
Renata Zarzycka - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:56
Moje ulubione bajki stworzone właśnie przez The Walt Disney Company. Pamiętacie może jak się na nie czekało w czasach głębokiej komuny? Nie było ich tak na co dzień. Tylko i wyłącznie od święta ukazywały się w telewizji. Były towarem reglamentowanym, oczekiwanym i poszukiwanym. Dziś to już inne czasy. Mamy dostęp do wielu bajek, filmów, książek, różnych gadżetów z Disneylandu. Już nie musimy tak czekać na ten towar reglamentowany. Dziś jak można poczytać, odwiedzenie krainy zabaw jest w zasięgu naszych rąk, także i z Polski.
Michał świetnie opisałeś historię tego wizjonera. W dniu dziecka wróciłem znów do marzeń które miałem od zawsze. My mężczyźni mamy swoje bajki a do nich należy …. Walt Disney jako marka wiecznej zabawy. Dziękuję za miłe chwile wspomnień.
Gość Piotr J. - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:55
Bardzo ciekawy blog wspaniałe zdjecia , bardzo dobrze ze napisałes takze po polsku . Czesc
Gość gość - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:55
WOW to jest to. Już nie mogę się doczekać dnia kiedy zabiorę tam moją całą rodzinkę. W takim miejscu zwłaszcza my dorośli powinniśmy znaleźć się obowiązkowo aby popatrzeć na naszą rzeczywistość oczami z dzieciństwa!! Wtedy wszystkie nasze marzenia wydawały się bardziej realne:)Pozdrawiam Cię Michał.
Gość Wojtek - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:54
Taaaak, wszystko tam jest perfekcyjnie zorganizowane, własny podniebny pociąg z takimi wagonami, których jeszcze w Polsce nie ma. Pociąg, który zatrzymuje się jeśli dobrze pamiętam na 7 piętrze hotelu (przejeżdża przez niego tak wysoko).
Mają tam własną straż pożarną, policję, …. szkoda czasu, żeby to wszystko wymieniać. To małe państwo w państwie.
Każde dziecko tego świata powinno tam spędzić chociaż jeden dzień swojego życia. Każdego dnia Walt Disney World odwiedza około 100 000 osób. Macie pojęcie jaka tam jest logistyka.
Gość Piotr - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:54
Michał super, że opisałeś świata Walta Disney’a. W świecie w którym on stworzył bez względu na wiek, pochodzenie czy narodowość wszyscy stajemy się dziećmi. To niesamowite przeżycie, które pozostaje w pamięci na całe życie. Wszystko jest naprawdę jak z bajki, przepiękne, kolorowe, beztroskie. W świecie Walta wszystkie troski i zmartwienia pozostają przed bramą wejściową. Ja mam trochę więcej lat niż Ty ale buzia śmiała mi się tak samo jak Tobie kiedy przekroczyliśmy bramy jego królestwa. Niesamowity człowiek, niesamowite miejsce, wspaniała historia życia człowieka, który pokazał jak nie zatracić w sobie dziecka i, że marzenia są po to, aby je spełniać. Na pewno jeszcze tam wrócę
Gość Justyna - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:54
„I have been dreaming of the … true love kiss” this is the first sentence in one of the song in „Enchanted” (the animated movie). I love this movie and I love every sentence started like this. I remember the best movies of Walt Disney as well. Unfortunately I have never had an opportunity to spend wonderful time in Disneyland, but this is the place where I would like to go and show my little girl Gabbie. Why? Because such places encourage children to dream. And dreams come true as I had a great time in „Gardaland” (Italy) and „PortAventura” (Spain). You also liked Gardaland as far as I am concerned Michael Cheers
Gość Marzena - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:53
Witaj Michale:)Uważam że napisałeś świetny artykuł o Disneyu i szczerze mówiąc nigdy nie prześledziłam jego życiorysu ale teraz widzę że warto jednak to zrobic bo jest z kogo brac przykład:) Facet pełen werwy i z takimi marzeniami a może w zasadzie nie z takimi marzeniami bo marzenia ma chyba każdy ale właśnie z odwagą dzięki której te marzenia zrealizował – coś niesamowitego Szczerze mówiąc nie byłam nigdy w Disneyland-ie ale marzę o tym aby tam pojechac z całą rodzinką Pozdrawiam Cie bardzo cieplutko:)
Gość Klaudia - Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:53