Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   mnich_Ekologii   Legenda Shaolin i sztuka obrony Wushu
3

Legenda Shaolin i sztuka obrony Wushu

Z Klasztoru Shaolin wywodzi się większość azjatyckich sztuk walki. Taekwondo, karate, judo i taijiquan powstały na bazie chińskiej sztuki walki wu shu określanej na zachodzie mianem kung-fu.

W 377 roku do klasztoru przybył hinduski mnich Da Mo. Z czasem przyłączało się do niego coraz więcej mnichów. Niestety po kilku miesiącach siedzenia w jednej pozycji opadali z sił. W trakcie długotrwałych medytacji kończyny mnichów drętwiały, mnisi często zasypiali podczas medytacji, po***adali na zdrowiu. Aby temu zaradzić Da Mo stworzył między innymi zbiór ćwiczeń pomagających mnichom rozruszać i rozgrzać się, zawierający elementy samoobrony. Do swoich treningów dołączali również ćwiczenia imitujące ruchy zwierząt. Przez następne pokolenia kolejni mnisi rozwinęli swój system łącząc go z lokalnymi technikami walki, co zaowocowało stworzeniem oryginalnej sztuki określanej jako Shaolin Wushu.

Obszerny materiał informacyjny z pokazów w Lublinie oraz zdjęcia i film tutaj >>

Pozdrawiam
Michal Zarzycki - BLOG
http://www.michalzarzycki.pl/

Ten wpis czytano 2262 razy.
Kamilu - masz rację z fotkami, a długi tekst czasem odstrasza, ale więcej jest na mloim blogu www.michalzarzycki.pl - zapraszam, Miło, że chętnie być poczytal więcej. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam wszystkich :)
Michał Zarzycki - Sobota, 30 Kwiecień 2011 12:56
Fajny blog ale krótki brak fotek
oceniam tylko tu na tym portalu
.Kamil - Środa, 27 Kwiecień 2011 19:02
Wspaniałe miejsce - niezwykła i wysoka kultura, sztuka pracy nad własnym ciałem i energie oraz wspaniała filozofia zycia. Uwielbiam Azje, ich historię, potegę i kulturę. Tajowie, czy tez Chinczycy albo ludzie z Indonezjii, których spotkałam na swojej droze, byli przeważnie mili i uśmiechnięci - bardzo sympatyczne spoleczeństwo. Pozdrawiam
Renata Zarzycka - Środa, 13 Kwiecień 2011 10:09