Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   mnich_Ekologii   Komentarze

Komentarze

WAŁ ale daleś teraz fajny blog przydał mi się . Dzieki
a tak to lubie blogi jak są umieszczane wspaniale foty i ciekawe ruchome gify . Pozdrawiam Xeboox Kamil

bardzo fajny blog, gratuluję ...
polecam też sierociniec dla słoni na Sri Lance

www.glokor.eu

pewnie a co

Fajnie jest być dzieckiem i sobie beztrosko poobozować, co?

Za mój komentarz niech posłużą te dwa cytaty ; Kiedy widzisz dobrego człowieka, staraj się go naśladować.Kiedy widzisz złego człowieka zastanów się nad samym sobą ...-KONFUCJUSZ - Stań się lepszym człowiekiem , zanim poznasz kogoś; upewnij się , że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą. G.G.MARQUEZ Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych tak interesujących tematów :)

Świetna bajka! Pokazałeś w prosty sposób jakie znaczenie ma las dla człowieka. To są właśnie tzw. pozaprodukcyjne funkcje lasu, bardzo istotne a często niedoceniane. Przedstawiłeś te funkcje bardzo obrazowo. Ukończyłem wydział leśny i choć teraz jestem leśnikiem "wierzącym ale niepraktykującym" to kilka lat spędziłem w lesie i mam o nim pojęcie. Gratulacje i tak trzymaj! Karol Szyguła

Michale, zaprosiłeś mnie do wypowiedzi w twym ciekawym blogu. Dzięki!
Zadajesz ważne pytanie: co to oznacza „być sobą?” Różnych odpowiedzi nie brak. Ja próbuje swoją życiową filozofię wystawiać ciągle pod osąd otaczającej mnie rzeczywistości. Patrzę teraz na przykład na konsekwencje obficie relacjonowanych przez media ostatnich zamieszek w Londynie i innych angielskich miastach. Czy owi młodzi ludzie nie próbowali wtedy „być sobą”? Słyszeli wielokrotnie, że mają spełniać wszystkie swoje pragnienia, że na tym polega istota życia. Idąc za radą dorosłych zaczęli spełniać owe pragnienia, a tak się złożyło, że akurat mieli ochotę rozrabiać, kraść czy podpalić coś. Zrealizowali to i spotkała ich przykra niespodzianka. Zaskoczeni dowiedzieli się, że jednak jakieś zasady obowiązują i dziś zapełniają tamtejsze więzienia. Osobiście im współczuję, zostali oszukani ale konsekwencje tego muszą ponieść sami...
Więcej szczęścia moją ich rówieśnicy, którzy ostatnie dni spędzili w Madrycie na Światowych Dniach Młodzieży. Tam mogli usłyszeć np. że „Jako młodzież, jesteście upoważnieni, by przejąć od starszych pokoleń stabilne punkty odniesienia, które pomogą Wam w podejmowaniu decyzji i na bazie których zbudujecie swoje życie: tak jak młode rośliny, które potrzebują podpory, by potem zapuścić głębokie korzenie i przeistoczyć się w mocne drzewa, zdolne, by wydać owoce… Nie wierzcie zapewnieniom, że nie potrzebujecie innych, by ułożyć sobie życie! – mówił młodym starszy i doświadczony życiem papież Benedykt.
Obiecywał też: Także Wy, jeśli uwierzycie, odnajdziecie sens i radość życia, które rodzi się ze spotkania z Chrystusem! Jezus chce uczynić Was silnymi w wierze poprzez Kościół. Decyzja, aby uwierzyć w Jezusa Chrystusa i pójść za Nim, nie jest łatwa. Przeszkadzają jej nasze osobiste niewierności oraz liczne głosy, które wskazują nam drogi łatwiejsze. Nie dajcie się jednak zniechęcić. Szukajcie natomiast wsparcia w chrześcijańskiej wspólnocie, szukajcie wsparcia w Kościele!”
A ja mogę tylko dodać od siebie, że właśnie we wspólnocie Kościoła z Chrystusem czuję się najbardziej sobą.. i życzyć Ci samych dobrych wyborów życiowych!

A jak uważacie, czy być sobą może oznaczać też być "wampirem emocjonalnym" i niszczyć dobrą energię innych ludzi wokół siebie, ich zadowolenie z życia, oskarżać innych, oczerniać publicznie, szkalować za to co robią lub kim są, że są odważni i silni a niektórym się to wyraźnie nie podoba... ?

Ci chcieli by nas tu zastraszać swoimi nakazami i zakazami - ingerowaniem w naszą wolność wyboru np. oceny pod zdjęciem - co tak faktycznie zupełnie nie ma znaczenia dla większości, bo przyjemność sprawiają nam już same zdjęcia.

Jeśli ktoś się wyłamie i skasuje zła krytykę pod zdjęciem lub złośliwie postawiona ocenkę - to od razu będzie opisany publicznie na blogu jednego jegomościa tutaj i napiętnowany. nie ważne czy to dorosły czy dziecko, ale zemsta tu czeka każdego kto wyłamie się z klanu. Czy to nie jest paranoja?

Kim jest ta osoba (lub osoby z klanu "zła") - co może napisać na temat "Być sobą - co to oznacza". Napisze, że jest zła, fałszywa, zawistna? Najlepiej nic nie pisać - dlatego nie widzę ich komentarzy tutaj...

Podobne sytuacje coraz częściej mają miejsce w naszym świecie w Internecie i widać to na wielu forach?

Czy to dobrze być "kanibalem" (Michał napisał takie zadanie domowe o "ludożercach" tu na blogu) i z apetytem niszczyć słabszych od siebie, a często młodszych - nawet nieletnich, którzy jeszcze nie potrafią się bronić przed współczesnym "ludożercą" w postaci dorosłej osoby, abo czasem nawet rówieśnika?

Zastanawiam się jak taka osoba - "współczesny kanibal" czy też "wampir emocjonalny" - się czuje?
Czy w ogóle ma sumienie i rozumie co robi?

Jak uważacie, czy wtedy jest się sobą, czy to raczej wtedy nie jesteśmy sobą, bo rządzi taką osobą zawiść, zazdrość i same złe emocje?

Ale kim na Boga jest taka osoba?

Serdecznie dziękuję za wszystkie wypowidzi. Pozdrawiam z wakacji nad morzem

co ja mogę napisać? wszystko opisałeś, jak należy! a najbardziej podoba mi się zdanie:Lubię się uśmiechać - życie jest zbyt krótkie, aby się smucić.
to może być takie życiowe motto..
Michał! świetny z Ciebie chłopak.. mało kto stworzyłby tak świetny blog. gratulacje!
pozdrawiam serdecznie :)